نهمین دوره آموزشي پليمرها در پزشكي

" بررسی و بهبود رفتار سلولی بر روی داربست های مهندسی بافت"

12 اسفند 1387

گروه پليمرهاي زيست‌سازگار پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران در نظر دارد نهمین دوره آموزشي پليمرها در پزشكي را تحت عنوان " بررسی و بهبود رفتار سلولی بر روی داربست های مهندسی بافت " در تاريخ 12 اسفند ماه سال جاري در محل پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران برگزار نمايد.

امروزه، تلاشهای بسیاری جهت ساخت پیوندهایی طبیعی با استفاده از فناوری مهندسی بافت صورت گرفته است. مهندسی بافت فناوری است که در جهت ترغیب و تشویق بافتهای آسیب دیده در جهت بازسازی خود و با کمک سلولها، بیومولکولها و ساختارهای حمایت کننده مکانیکی، تعریف می شود. سه جز اصلی در مهندسی بافت شامل داربستها، عوامل رشد و سلولها می باشند که به سه راس مثلث مهندسی بافت معروف هستند. در حال حاضر تحقیقات زیادی بر روی مواد و روشهای ساخت داربست های مهندسی بافت و نیز عوامل بیولوژیکی (سلول ها و فاکتورهای رشد) صورت گرفته است. نتایج حاصل از این تحقیقات نشان داده است که جهت ساخت یک داربست ایده­ال و بازسازی بافت با عملکرد فیزولوژیکی و بیولوژیکی مناسب، بایستی درکی عمیق از ارتباط و برهمکنش مواد و ساختار های داربستهای مهندسی بافت با سلول وجود داشته باشد.

هدف از این دوره آموزشی، ایجاد شناختی از رفتارهای سلولی، روشهای بررسی آنها، تاثیر خواص سطحی و ساختاری داربستها بر روی این رفتارها و نیز روشهای بهبود رفتارهای سلولی بر روی داربست های مهندسی بافت برای رسیدن به یک بافت مهندسی شده می باشد.
 
جهت دريافت اطلاعات بيشتر به لينكهاي زير مراجعه نمائيد:
اخبار
 
تماس با ما:
تلفن
· دبیر دوره: مژگان زندی ( داخلی: 2063 ) 44580000
· مدیراجرائی دروه: شاداب باقری ( داخلی: 2114 ) 44580000
فاكس : 44580026
پست الكترونيكي : bioworkshop@ippi.ac.ir
آدرس وب سایت: www.ippi.ac.ir
آدرس پستي : تهران، بزرگراه تهران- كرج، بعد از پیکان شهر، کیلومتر15 ، بلوار پژوهش
سرويس پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي از ايستگاه مترو وردآورد :
برنامه كليه مسيرها و زمانهاي سرويس اياب و ذهاب به ايستگاه مترو و مناطق مختلف كرج، تهران و حومه در سايت پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران موجود مي باشد.
جهت دریافت برنامه زمانی سرویس ایاب و ذهاب به اینجا مراجعه کنید.

تاریخ ارسال:یکشنبه 29 دي 1387

نظرات

©2008 Iran polymer & Petrochemical Institute all rights reserved. Web design : Arana Network