(خداوندا) چه دارد آن كس كه تو را ندارد؟ و چه ندارد آن كه تو را دارد؟ آن كس كه به جای تو چیز دیگری را پسندد و به آن راضی شود، مسلما زیان كرده است . دعای عرفه ، بحار الانوار، ج 98، ص228        

پست الکترونیکی

کتابخانه

امور امور دانشجويي
مديريت آزمايشگاه مرکزي

 

   

مديريت آزمايشگاه مركزي پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران

 

امروزه کشور عزیزمان، ایران اسلامی، محور تلاش همگانی در جهت نیل به خود کفائی و همزمان حضور موثر و دراز مدت در عرصه بازار جهانی كسب و كار و دانش است. در این راستا استفاده بهینه از منابع انسانی و مادی در پرتو مدیریتی نظام یافته و فراگیر، همراه با استفاده از فناوري‌هاي روز دنيا براي بهبود مستمر كيفيت محصولات، خدمات و فرایندها اهميتي انكار ناپذير دارد. به همين منظور استفاده از سيستم‏هاي مديريت كيفيت مبتني بر استانداردهاي جهاني مورد توجه بسياري از سازمان‌ها و موسسات خدماتي قرار گرفته‌اند. افزايش كيفيت خدمات ارائه شده، رضايتمندي مشتريان، بهبود مستمر خدمات علمي و فني، افزايش اثر بخشي و كارآيي و در نهايت افزايش بهره‌وري سازماني همواره مورد تاكيد مديران و مسئولين پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران بوده است. به منظور تحقق اهداف ياد شده و مطابق با سند چشم انداز 20 ساله كشور مبني بر تبديل كشورمان به قطب اول علمي و اقتصادي منطقه، اين پژوهشگاه اقدام به اخذ استانداردهاي بين‌المللي نمود، و در سال 1385 موفق به اخذ گواهينامه استاندارد ISO 9001:2000 گرديد.

يكي از اصلي‌ترين اهداف اين پژوهشگاه، ارايه خدمات آزمايشگاهي با کيفيت مطلوب و صحت و دقت لازم در جهت جلب رضايت مشتريان داخلي (اعضاي محترم هيات علمي، دانشجويان و محققين) و خارجي مي‌باشد، با توجه به اينكه الزامات ISO9001:2000 به تنهايي نشان دهنده صلاحيت آزمايشگاه‌ها براي توليد داده‌ها و نتايج معتبر از نظر فني نمي‌باشد، مديران و مسوولين پژوهشگاه، اقدام به اجراي الزامات ISO/IEC 17025:2005 كرد و پژوهشگاه در سال 1386 اعتبارنامه مربوطه را از مرجع اعتباردهي DAP آلمان اخذ نمود.
 
اهداف كلان مديريت آزماليشگاه‌هاي مركزي
 

تلفن تماس: 44580055  
نمابر: 44580023